TOPlist

Psí zloději aneb jak předcházet kradení jídla

buldoček

Pes krade jídlo z tašky


Jelikož má pes ze všech domácích zvířat nejlepší čich, tak žádná pochoutka pro něj nezůstane utajena.
Když přijdete domů z nákupu, pes většinou ihned zaboří svůj čenich do vašich tašek a zkoumá jejich obsah. Když si na “vteřinku” odskočíte do spíže pro hořčici, může se stát, že nenajdete maso, které jste si chtěli ochutit, ačkoli váš pejsek o něj do té doby nejevil pražádný zájem :-). I váš host neobeznámený s lačností vašeho čtyřnohého kamaráda bude překvapen, když v jednu chvílí drží v ruce lákavě vypadající obložený chlebíček a v druhé chvíli už má jen lehce zvlhlou dlaň od slin vašeho drobečka. A to se jedná o lepší variantu, někdy je pejsek tak chtivý lidských laskominek, že po ruce s úžasně vonící dobrotou doslova chramstne a svými zuby nám může nechtěně ublížit. Také není nijak příjemné, když vám váš pejsek strká čenichem do rukou během jídla, lehce poštěkává a kňučí, případně postrkuje stůl. O psích zlodějích co se jídla týče, koluje množství historek a časem se dokážete zasmát i té, která se stala u vás doma. Je ovšem třeba tomuto zlozvyku zamezit, už kvůli zdraví vašich nervů a rovněž tak zdraví vašeho pejska.

Důslednost

Musíme mít stále na paměti, že nejdůležitější při výchově psa je důslednost.
Zvláště v případě, kdy se jedná o vymezení pravidel ohledně jídla. Ne, jídlo ze stolu pejskovi nepatří, neee, ani z toho malého nízkého, na který tak dobře dosáhne. To, co mám na kuchyňské lince, tam chci najít, i když se na chvilku vzdálím. Samozřejmě se nabízí možnost dávat jídlo z dosahu vašeho psa, ale nejenže to bude nepraktické pro vás samotné, ale stejně sa vám stane, že někdy zapomenete, nebo jen zkrátka si budete myslet, že vše je dostatečně daleko. Pejsci dokážou být v sehnání si dobroty trpěliví a vynalézaví. Je tedy nejlepší si dodržovat pravidla, která si nastavíte a těmto zásadám by se měly podřídit i vaše návštěvy, včetně vašich babiček, keré se jistě nechají slyšet, že pejskovi nic nedopřejete a budou se snažit potají “chudinkovi” něco pod stolem šoupnout. Vím, že není lehké odolat škemrajícímu toužebnému psímu pohledu, ale zvládnout se to dá :-).

Jak na to

  • Pes by se měl naučit, že jídlo doma dostává výhradně do své misky, která by měla mít své stálé místo.
  • Naučte psa být během vašeho jídla na svém místě. Tam ho pošlete naučeným povelem ještě před začátkem stolování. Popřípadě ho můžete naučit, aby klidně ležel vedle stolu, což se vám pak může hodit při společných návštěvách restauračních zařízení.
  • Stůl člověka by se měl stát pro vašeho psa nedotknutelný.
  • Při jídle si psa nevšímejte. Pamatujte na to, že pes má tendenci opakovat chování, které mu přináší kladný výsledek. Proto, když si například získá naší pozornost každým zakňučením, budeme ho učit kňučet. Pozornost znamená i to, když mu řekneme „ne“ či „fuj“.
  • Snažte se vždy udržet vaše emoce, nerozčilujte se, nekřičte na psa, buďte důslední a ve svých příkazech neustupujte.

Pes krade jídlo  Pes krade jídlo