TOPlist

Výcvik psů - Miloslav Růžička

   Vše začíná ve chvíli, kdy si přivezete domů štěňátko. Od této chvíle jsem tu pro Vás a provedu Vás cestou výchovy, socializace a výcviku. Vycvičíte u nás jak rodinného psa, tak i psa ochránce, sportovce či výstavního šampióna. Výcvik přizpůsobím Vašim požadavkům a představám.

   Mým cílem je vycvičení Vašeho psa tak, aby Vám přinášel radost a ne starost, kterých lidé v dnešní době mají jistě beztak dost. Jsem přesvědčen o tom, že každý pes by měl zvládat základní povely a být natolik socializovaný a vychovaný, aby byl pro své okolí bezpečný. A to nemusí jít jen o agresivitu, ale i třeba malý pudlík bez výcviku běžící za čímsi, může způsobit dopravní nehodu.

Něco málo o mě

Vztah ke psům a obecně ke zvířatům mám od malička. Začátek mé kynologické kariéry :-) se datuje do roku 1991, kdy jsem začal chodit na cvičák do ZKO Sušice. Od té doby odteklo hodně vody. Můj pohled na problematiku výcviku se v čase mění a vyvíjí. Od "svazarmovského" výcviku, ve kterém převažovala mechanická metodika, přes "cukr a bič", který se dnes uplatňuje asi nejvíce, jsem se propracoval behaviorálnímu náhledu na věc. Behaviorismus je myšlenkový směr, v jehož centru zájmu stojí chování, jeho pozorování a analýza.

Co nabízím

Pokud Vás zajímá samotná podstata výcviku psa, hledáte alternativní postupy místo obecně známých a zaběhlých metodik, pak jsou mé služby právě pro Vás.

Individuální lekce

Výcvik probíhá v podobě individuálních lekcí. To znamená, že cvičíte pouze vy s vaším pejskem. 

Internátní výcvik

Po dobu výcviku je pejsek ubytovaný u nás a cvičí ho instruktor.

Konzultace

Ztrácí te se v přehršli informací? Potřebujete poradit? Dostáváte se do konfrontace názorů? Právě pro vás nabízíme  konzultace.

Jak na výcvik psa

Nejdůležitějším faktorem k učení psa je zvolení motivace, tedy důvodu, proč by pes měl udělat to či ono.

Hodně jednoduše řečeno to může být takto:

1) Raději to udělám a vyhnu se tak něčemu nepříjemnému (tlaku ruky na zadek při povelu sedni, zvýšenému hlasu, důrazu, trestu...)

2) Udělám to, protože něco získám (pamlsek, hračku, komfort...)

Druhý způsob zní lépe, ovšem přirozeně se chováme dle prvního způsobu. Z toho vyplývá že, první způsob je lepší pro nás a druhý pro psa.

Osobně zastávám druhý způsob. Stavím výcvik na třech základních pilířích, doržuji tři kroky učení a ctím tři zlatá pravidla učení.

Nejen "Tři krát tři pro výcvik psa" naleznete po zaregistrování u nás v klubu...

Miloslav Růžička

+420 776 253 016

Formulář pro Vaše dotazy

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů

Kde nás najdete

Výcvikové centrum pro psy

Výpadová 157

159 00 Praha Lahovice

křižovatka Strakonická x Výpadová

mezi Přístavem Radotín a světelnou křižovatkou


Zobrazit místo Výcvikové centrum pro psy na větší mapě

Jak to u nás vypadá